Nusikaltimas ir bausmė I Fyodor Dostoyevsky

ISBN:

Published:

Hardcover

341 pages


Description

Nusikaltimas ir bausmė I  by  Fyodor Dostoyevsky

Nusikaltimas ir bausmė I by Fyodor Dostoyevsky
| Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 341 pages | ISBN: | 10.21 Mb

Romane „Nusikaltimas ir bausmė“ gvildenamos filosofinės, socialinės problemos, keliama nusikaltimo priežastis ir reikšmė.Universitetą metęs, skolose ir vienatvėje paskendęs Raskolnikovas susikuria teoriją: žmonės suskirstyti į paprastus irMoreRomane „Nusikaltimas ir bausmė“ gvildenamos filosofinės, socialinės problemos, keliama nusikaltimo priežastis ir reikšmė.Universitetą metęs, skolose ir vienatvėje paskendęs Raskolnikovas susikuria teoriją: žmonės suskirstyti į paprastus ir išskirtinius.

Tik išskirtiniai, tokie kaip Napoleonas, turi teisę daryti nusikaltimus ir taip vesti visuomenę į priekį. Raskolnikovas save priskiria išskirtiniams ir siekdamas tą įrodyti griebiasi nusikaltimo. Jis kirviu užmuša nekenčiamą senę lombardininkę ir netikėtai pasirodžiusią jos seserį.

Vos sėkmingai išsprunka iš nusikaltimo vietos. Gyvenimo gerinimui planuotus panaudoti pavogtus pinigus iš karto paslepia. Po nusikaltimo Raskolnikovą pradeda kamuoti baimė ir ligos. Jo draugas Razumychinas ir daktaras Zosimovas bando pagydyti ligonį, tačiau šis karštligės kamuojamas iškeliauja į miestą ir ten visiems sukelia įtarimą vis užsimindamas apie nusikaltimą. Raskolnikovas tampa lyg pamišęs. Iš provincijos atvykusios motina ir sesuo jo nebeatpažįsta. Jis nori vienatvės, tačiau tada jį graužia sąžinė.

Raskolnikovas ne kartą keliauja į kontorą prisipažinti, tačiau jam arba kas nors sutrukdo, arba pritrūksta drąsos. Porfirijus Petrovičius, įtardamas Raskolnikovą, manipuliuoja juo, pasinaudodamas psichologija ir vos nepriveda prie prisipažinimo, tačiau netikėtai atvedamas kaltę prisiėmęs Nikolajus. Pagrindinis veikėjas mirštant Marmeladovui susipažįsta su jo dukra Sonia.

Juos tarsi susieja likimas. Galiausiai neištvėręs Raskolnikovas jai prisipažįsta padaręs nusikaltimą. Tai nugirdęs Svidrigailovas bando šantažuoti jo seserį Dunią. Tačiau patyręs visišką jos abejingumą nusižudo. Porfirijus Raskolnikovui tiesiai į akis pasako, kad žino apie jo nusikaltimą, tačiau suteikia progą pasitaisyti. Bet Raskolnikovas nueina į kontorą ir prisipažįsta padaręs žmogžudystę. Jis ištremiamas aštuoneriems metams į katorgą Sibire, prie Irtyšiaus kranto.

Paskui jį keliauja ir Sonia. Čia Raskolnikovas supranta mylįs Sonią. Meilė išvaduoja jį iš pesimizmo ir vienatvės – jis vėl patiki šviesia ateitimi.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Nusikaltimas ir bausmė I":


reise-clever.com

©2009-2015 | DMCA | Contact us