Pamplona Jan van Mersbergen

ISBN:

Published:

Paperback

200 pages


Description

Pamplona  by  Jan van Mersbergen

Pamplona by Jan van Mersbergen
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 200 pages | ISBN: | 4.50 Mb

Hollandalı öncü yazardan yine başarılı bir çalışma!-Daily Mail-Bu roman, okuyanı kesinlikle ikiye bölüyor. Keskin çizgilerle!-Financial Times-Profesyonel bir boksör. Her şeye karşı hissettiği öfkenin, kendisini şiddet içeren davranışlaraMoreHollandalı öncü yazardan yine başarılı bir çalışma!-Daily Mail-Bu roman, okuyanı kesinlikle ikiye bölüyor. Keskin çizgilerle!-Financial Times-Profesyonel bir boksör. Her şeye karşı hissettiği öfkenin, kendisini şiddet içeren davranışlara yönlendirdiği Hollandadan kaçıp Pamplonaya giden bir boksör.

Danny. Bunun için otostop çeker, Danny. Robertarabasını durdurur ve Dannyyi arabasına alır. Birlikte, Fransa yolculuğuna başlarlar.Pamplona, yukarıda birkaç cümleyle anlattığımız şu koca roman, Dannynin bakış açısıyla ulaşır bize.

Roman boyunca karşımıza çıkan duru, kısa cümleler, otobanda uzun bir yolculuğa çıkmaya benziyor. Kesik, kısa frenlerle. Bir de sayfaları büyük bir heyecanla çevirmemizi sağlayan iki gerilim noktası var: Pamplonada neler olacak ve Dannynin parasız ve yanına hiçbir şey almadan Hollandaya geri dönmesine neden olacak olay ne?Pamplona, ister istemez, Ernest Hemingwayin Güneş de Doğar adlı romanını kaçınılmaz biçimde çağrıştırır bize.

Ama Van Mersbergen, Hemingwayın becerikli fakat bulaşıcı olan üslubundan uzaklaşıyor. Daha çok, Hemingwayin cesur karakterlerine ait sınırlı hayatlarının parodisini yapıyor. Mesela ilk başlarda sempati duyduğumuz Danny, Pamplonada aptalca, Hollandada alçakça hareketlerde bulunan bir karaktere dönüşür. Tabi ki baskı karşısında zarafet erir gider, yok olur. Ölür.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Pamplona":


reise-clever.com

©2009-2015 | DMCA | Contact us